PIC16F724T-I/ML datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC16F724T-I/ML
  • Производитель
    Microchip Technology
  • Описание
    Microchip Technology PIC16F724T-I/ML Connectivity: I??C, SPI, UART/USART Core Processor: PIC Core Size: 8-Bit Data Converters: A/D 14x8b Eeprom Size: - ID_COMPONENTS: 1295479 Number Of I /o: 36 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 44-QFN Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 7KB (4K x 14) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 192 x 8 Series: PIC?® XLP?„? 16F Speed: 20MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 1.8 V ~ 5.5 V Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU RoHS: yes Core: PIC Data Bus Width: 8 bit Maximum Clock Frequency: 20 MHz Data RAM Size: 192 B On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2.3 V to 5.5 V Maximum Operating Temperature: + 85 C Mounting Style: SMD/SMT A/D Bit Size: 8 bit A/D Channels Available: 14 Interface Type: I2C, SCI, SPI Minimum Operating Temperature: - 40 C Number of Programmable I/Os: 36 Number of Timers: 3 Processor Series: PIC16 Factory Pack Quantity: 1600 Supply Voltage - Max: 5.5 V Supply Voltage - Min: 2.3 V Other Names: PIC16F724T-I/MLTR